Od autoraAutor

Grzegorz Bednarczyk. Rocznik 1975, Kraków cały ten czas. Szczęśliwie żonaty i „dzieciaty”. Z wykształcenia historyk, w praktyce w szponach zamówień publicznych, na dodatek miłośnik rugby. Tutaj wyżywam historyczny kawałek swojego „ja”, który pozostał niespełniony.

Strona

Rocznik 2000. Niekompletny i niedoskonały, ale istniejący (wirtualnie) wyraz moich pasji. Pierwsza wersja tekstu o fascynującej historii nieistniejących kościołach Krakowa powstała jeszcze na studiach (1997) jako praca zaliczeniowa – wybrany przypadkowo temat stał się pasją. Później (od 1999) poznawałem przepiękne malowane cerkwie Bukowiny (i Rumunię w ogóle). Pomysły na rozbudowę strony nie kierują się już w stronę nowych wątków (kilka zresztą stąd ubyło w międzyczasie), ale cały czas, choć powoli, rozbudowywane są te już tu obecne, którym daleko do wymarzonego ideału. Niewiele jednak jest na to czasu.

Kontakt

Serdecznie zapraszam do kontaktu pocztą elektroniczną. Piszcie, oceniajcie, wskazujcie błędy, pytajcie, chwalcie się. Adres: .

Dziękuję

Asi i Wandzi za miłość, wyrozumiałość i motywację. Tym, którzy piszą do mnie - za ciepłe słowa i poprawione dzięki ich uwagom błędy i nieścisłości. Maćkowi, którego czasem wykorzystwałem - za cierpliwość :) Konradowi za miejsce na jazonie przez dobrych kilka lat. Instytucjom – Narodowemu Archiwum Cyfrowemu i Muzeum Historycznemu Miasta Krakowa – za zgodę na wykorzystanie udostępnianych przez nie materiałów.

Informacja o prawach autorskich

Materiały umieszczone na tej stronie są mojego autorstwa. Nie dotyczy to jedynie części ilustracji - i w każdym wypadku zostało to wyraźnie zaznaczone.

Creative Commons License

Materiały mojego autorstwa objęte są prawami autorskimi zgodnie z licencją Creative Commons: Attribution-Noncommercial-Share Alike. Oznacza to, że możecie je wykorzystywać w celach niekomercyjnych – wymagam jedynie, abyście wówczas zawsze wskazali źródło ich pochodzenia, oznaczając je moim imieniem i nazwiskiem oraz aktywnym linkiem - adresem niniejszej strony internetowej („Grzegorz Bednarczyk www.jazon.krakow.pl”). Będzie mi bardzo miło, jeśli także dacie mi o tym znać, to świetna motywacja do dalszej pracy :) Natomiast jeśli chcecie wykorzystać te materiały w celu komercyjnym, jest to możliwe wyłącznie za moją zgodą. Proszę w takim wypadku o kontakt drogą elektroniczną (adres e-mail podany w stopce strony).

Ilustracje nie będące mojego autorstwa pochodzą z publikacji wymienionych przy każdej takiej ilustracji i chronione są prawami autorskimi zgodnie z zasadami dotyczącymi tych właśnie publikacji. W stosunku do licznych z nich (ale nie wszystkich) prawa autorskie już wygasły, w stosunku do innych korzystam ze zgód właścicieli tych praw lub z prawa cytatu.

Odmienne zasady obowiązują w przypadku strony „W szponach zamówień” – do tekstów i ilustracji tam umieszczonych wszelkie prawa autorskie są zastrzeżone i każde wykorzystanie tych materiałów (zarówno komercyjne, jak i niekomercyjne) wymaga mojej zgody.

 

2000–2024 Grzegorz Bednarczyk

Materiały z tej strony są objęte prawami autorskimi – zajrzyj do informacji na ten temat.